بولت عصایی

بولت عصایی

آیا با کاربرد  بولت عصایی در صنعت قالب بندی آشنا هستید؟

بولت عصایی یکی دیگر از قطعات مفید در عرصه صنعت قالب­های بتنی است. این قطعه مشابه بولت معمولی است با این تفاوت که یک سر آن دارای روزه بوده و سر دیگر آن دارای یک خم گرد است.

وجه تسمیه بولت عصایی نیز به خاطر همین خم می باشد که آنرا شبیه به عصا نموده است. بولت عصایی نیز برای اتصال قطعات قالب بندی به کار می رود. روزه موجود در این بولت مشابه بولت عادی دارای دو نوع شیار است.

 بولت عصایی، وسیله ای برای اتصال سولجر و لوله به قالب های بتنی

بولت عصایی را می توان یک قطعه جانبی در نظر گرفت. با این وجود، این اتصال کاربردی منحصر به فرد دارد. به گونه ای که اگر بخواهیم آنرا حذف کنیم باید آنرا با چند اتصال دیگر جایگزین کنیم که این قضیه می تواند تاوان اقتصادی در بر داشته باشد.

بولت عصایی

بولت عصایی

این قطعه به ظاهر ساده و کم اهیمت چند کار را با هم انجام می دهد. توضیح اینکه : زمانی که تعداد قالب­های بتونی و ارتفاع آن­ها زیاد باشد استفاده از قطعه ای به نام سولجر طبق استاندارد اجباری می شود. چون احتمال دارد که قالبهای عمودی از خط راست منحرف شوند.

از همین رو برای اتصال سولجر به قالبها نیاز به بولت عصایی داریم. از این گذشته، برای اتصال سولجر به قالب­ها به لوله نیز نیاز است تا انحراف افقی نیز رخ ندهد. با این توضیحات ، بولت عصایی قطعه ای است که لوله و سولجر را به هم متصل می نماید.

کارکردی که از بولت عصایی انتظار می رود:

بولت عصایی یک قطعه با کیفیت و موثر در عرصه صنعت قالب بندی است که عدم وجود آن باعث ایجاد انحراف عمودی و افقی در قالب های بتن می شود. این قطعه طول چندانی ندارد و به همین خاطر مقاومت آن از بولت عادی بیشتر است.

مزیت آن را می توان در جامع بودن آن جستجو کرد. یعنی این قطعه به راحتی جایگزین ۴ تا ۵ قطعه دیگر شده و اتصال سولجر و میله ها را تامین می نماید. جالب است بدانید که خم موجود بولت عصایی برای گرفتن لوله به کار می رود.

 

برای سفارش این محصول با مدیر فروش شرکت تماس بگیرید :

مدیر فروش : مهندس محمدی

همراه : ۰۹۱۰۷۵۷۲۳۳۶

دفتر : ۰۲۵۳۶۵۵۱۱۸۷