قالب بتن فلزی

تولید قالب فلزی بتن فلزی صادراتی

در بازه زمانی تولید قالب فلزی بتن فلزی صادراتی توجه به نکاتی چند برای یک پرسنل تولید، می تواند مفید فایده باشد. هنگام تولید قالب فلزی بتن فلزی صادراتی ضخامت ورق ها را چک کنید تا قالب از وزن استاندارد خارج نشود. چون قالب ها بر اساس وزن معامله می شوند.

عرض تسمه های قالب بتن، از اهمیت بالایی برخوردار است. لازم است که در هر روز، چند بار عرض قطعات چک شود تا اندازه آنها از میزان استاندارد منحرف نگردد.

اگر عرض این قطعات بیش از حد کم یا زیاد شود، پانچ های قالب ها متفاوت، روبروی هم قرار نمی گیرند. گونیا بودن ورق قالب نیز بسیار اهمیت دارد. وجود دویدگی بیش از حد در ورق، می تواند قالب را از ارزش بیاندازد.

قالب بتن فلزی

قالب بتن فلزی

تولید قالب فلزی بتن فلزی صادراتی و توضیح قطعات آن

  • یکی از قطعاتی که هنگام تولید قالب فلزی بتن فلزی صادراتی اهمیت دارد ورق قالب است. این روق از جنس آهن با درجه سختی مشخصی تولید می گردد. ضخامت ورق، ۳ میلی متر بوده و طول و عرض آن طبق استاندارد مشخصی، تعیین می شود.

تسمه های ورق، بخش مهم دیگر قالب بتن است. وظیفه این قطعات این است که حالت گسترده ورق را حفظ کنند تا در نتیجه فشار بار ملات تغییر شکل ندهد. تسمه ها به دو نوع تسمه های کناری و تسمه های میانی تقسیم می شوند. تسمه های کناری دارای ضخامت ۵ میل بوده و در بدنه آنها پانچ یا سوراخ وجود دارد. از این پانچ ها برای اتصال قالب ها به یکدیگر استفاده می شود. تسمه های میانی دارای ضخامت ۳ میل هستند و کار آنها حفظ حالت ورق است.