اسکافلد فلزی

داربست فلزی

داربست  فلزی _ مزایا و مخاطرات

 داربست­ فلزی امروزی یکی از اجزای جدایی ناپذیر صنعت قالب بندی و بتن ریزی محسوب می شود به همین خاطر استفاده از آنها بدیهی به نظر می رسد. اما این داربست مزایایی دارد که استفاده از آن را ترغیب کرده و در نقطه مقابل معایب آن سبب شده که مهندسان به فکر طرح های دیگر باشند. از مزایای داربست فلزی عمر بالای آنهاست که اجازه می دهد سالیان سال از آن استفاده شود و از معایب آن، می توان به وزن اشاره کرد که کمی زیاد به نظر می رسد؛ مخصوصا در مقابل قطعات پلاستیکی یا پلیمری.

مزایای داربست فلزی  

  • داربست فلزی شکل ساده ای دارد که ساخت آنرا در کارخانه های قالب سازی آسان می سازد.
  • داربست فلزی از اجزای ساده ای ساخته می شود. به همین خاطر قیمت تمام شده آنها پایین می آید.
  • عمر بالای این قطعه نیز یکی دیگر از مزایای آن به شمار می رود.
اسکافلد فلزی

اسکافلد فلزی

  محدودیت ها و معایب داربست های فلزی

  • فلزی بودن داربست های فلزی سبب می شود که پس از مدتی قطعات آنها زنگ زده و از کارایی آنها کاسته شود.
  • رنگی که به عنوان روکش در داربست ها به کار رفته، در تماس با قطعات فلزی یا بتنی از آنها جدا شده که علاوه بر دادن یک نمای نا مطلوب، باعث رسوخ رطوبت در بدنه آنها می شود.
  • وزن این قطعات نسبت به قطعات پلاستیکی یا پلیمری بالاست و دست کارگر را کمی خسته می کند.

باجود همه این محدودیت ها این قطعات به خوبی توانسته اند جای خود را در دل صنعت قالب ریزی باز کرده و به صورتی بی رقیب به کار خود ادامه دهند. هر چند که نمی توان همه این معایب را محدودیت در نظر گرفت، به عنوان مثال هر چه وزن یک قطعه بیشتر باشد ثبات و مقاومت آن قطعه نیز به نسبت بالا می رود.

کیفیت داربست فلزی

داربست های فلزی دارای کیفیت و مرغوبیت مطلوبی هستند به گونه ای که استفاده از آنها را در طول سالیان دراز در صنعت قالب بندی و بتن ریزی نهادینه کرده است. حتی کسانی که خرید داربست های نو را به خاطر مشکل مالی در دستور کار ندارند توانسته اند با به کارگیری داربست های فلزی کارکرده و دست دوم مشکل خود را مرتفع نمایند.

 

برای سفارش این محصول با مدیر فروش شرکت تماس بگیرید :

مدیر فروش : مهندس محمدی

همراه : ۰۹۱۰۷۵۷۲۳۳۶

دفتر : ۰۲۵۳۶۵۵۱۱۸۷