داربست چکشی

داربست چکشی

داربست چکشی و نحوه استفاده از آن

 داربست چکشی از زمره داربست های فلزی قالب بندی بتن است که به خاطر شکل و حالت عمومی، استفاده از آن بسیار رواج یافته است. این داربست زمانی که فشار زیاد وزن بتن در کار باشد بهترین گزینه است، به عنوان مثال برای پل ها و سازه های بتنی غول پیکر استفاده از داربست چکشی کاملا منطقی و به صرفه می باشد. این نوع داربست ها به صورت کلاف به هم متصلی می شوند و توانایی تحمل صدها تن بار را دارند.

چگونه داربست چکشی را  سوار کنیم؟

این داربست ها نحوه اتصال و سوار شدن خاصی دارند که باید از یک سمت بنا شروع کرد تا بتوان اندازه های بنا را زیر نظر داشت. البته می توان هر قطعه از آن را جدا گانه از کلاف داربست آزاد یا تعویض نمود. داربست چکشی دارای سه قطعه می باشد که به یکدیگر متصل می شوند. ابتدا پایه داربست،  سپس گیره یا گوه ستاره ای داربست و نهایتا مهار داربست. پایه داربست و گیره آن یکپارچه هستند و مهار داربست هنگام سوار کردن داربست ها، به قطعه اول می پیوندد.

داربست چکشی

داربست چکشی

  مزایای داربست چکشی نسبت به دیگر داربست ها

داربست های چکشی به این خاطر که تعداد زیادی از آنها به یکدیگر متصل می شوند می تواند به صورت یک کل یا یک کلاف عمل کرده و یکدیگر را نگه دارند، به همین خاطر اگر یک یا چند قطعه از داربست ها از زیر بنا فاصله بگیرد توسط دیگر بخش ها نگه داشته می شود. یکی دیگر از مزایای داربست چکشی که به داربست ستاره نیز شناخته می شود این است که پایه های داربست مجزا هستند و می توان درصورت نیاز آنها را جدا کرده یا مکان آنها را تغییر داد.  

ضرورت خرید داربست های چکشی

استفاده از داربست چکشی زمانی که قرار است بار یک سازه بتنی بزرگ را متحمل شویم بسیار ضروری است. چراکه دیگر داربست ها برای اینکار مناسب نبوده و از طرفی یکپارچه بودن اتصال داربست های چکشی به سازه کمک می کند تا در مقابل باد و حوادث ناخواسته مقاومت کند تا بتن خشک شود.

 

برای سفارش این محصول با مدیر فروش شرکت تماس بگیرید :

مدیر فروش : مهندس محمدی

همراه : ۰۹۱۰۷۵۷۲۳۳۶

دفتر : ۰۲۵۳۶۵۵۱۱۸۷