سرجک قابل ریگلاژ

سرجک قابل ریگلاژ

سرجک قابل ریگلاژ

 سرجک های قابل رگلاژ به طور عمومی به دو دسته تقسیم می شوند. سرجک صلیبی و سرجک یو شکل. سرجک صلیبی قابل رگلاژ یک قطعه فلزی است که بیشتر در جک های سقفی مورد استفاده است، اما سرجک یو شکل را هم می توان به عنوان سرجک در جک های سقفی و هم در قسمت انتهایی داربستهای اومگا به کار برد.

فارغ از شکل ظاهری این قطعات، کیفیت مواد اولیه­ای که در ساخت سرجکهای قابل رگلاژ به کار می رود برای پیمانکاران اهمیت خاصی دارد. خم برداشتن یا تغییر شکل این سرجک ها می تواند خسارت آفرین باشد.

خاصیت سرجک های قابل رگلاژ

سرجک های قابل ریگلاژ که به آنها قابل تنظیم نیز گفته می شود برای تنظیم فاصله بین داربست یا پایه جک های سقفی تا سقف بنا به کار می روند. خاصیت ریگلاژی یا تنظیم پذیری این سرجکها توسط قطعه ای به نام مهره پروانه تامین می شود.

گاهی برای اینکه کار رگلاژ به خوبی پیش برود از دو مهره پروانه استفاده می شود. با پیجاندن این مهره می توان فاصله بین سرجک تا سقف را به صفر رساند و جک سقفی را درجای خود محکم کرد.

سرجک قابل ریگلاژ

سرجک قابل ریگلاژ

  قطعات مرتبط با سرجک قابل رگلاژ

قطعاتی که با یک سرجک قابل ریگلاژ در ارتباطند شامل چند مورد می شود که به طور مختصر می توان به آنها اشاره می کنیم.

  • جک خارجی که درواقع پایه جک سقفی محسوب شده و سرجک به طور غیر مستقیم بر آن سوار است.
  • جک داخلی که حمال مستقیم سرجک قابل رگلاژ است.
  • مهره پروانه که بر روی سرجک سوار است و با پیچاندن آن می توان سرجک را تنظیم کرد.
  • داربست های مثلثی: اصولا در انتهای داربرست های مثلثی از سرجک های قابل رگلاژ از نوع یو شکل استفاده می شود.

کیفیت سرجک قابل ریگلاژ

کیفیت سرجک قابل ریگلاژ را می توان در کیفیت قطعاتی خلاصه کرد که در ساخت آن به کار رفته اند. ورق به کار رفته در این سرجک باید ضخامت کافی داشته باشد.

لوله رزوه دار و همین طور مهره پروانه باید از جنس مرغوبی باشند. کم کاری در این قطعات باعث کاهش کارایی سرجک قابل ریگلاژ شده و باری که توسط این قطعه تحمل می گردد سبب بروز حادثه خواهد شد.

 

برای سفارش این محصول با مدیر فروش شرکت تماس بگیرید :

مدیر فروش : مهندس محمدی

همراه : ۰۹۱۰۷۵۷۲۳۳۶

دفتر : ۰۲۵۳۶۵۵۱۱۸۷