قالب فلزی

قالب فلزی

از  قالب های فلزی چه می دانید؟

 قالب های فلزی نوعی از قالب های بتن هستند که به خاطر قالبیت ها بالایی که دارند و همین طور استاندارد مشخصی که برای آنها تعریف شده رواج زیادی پیدا کرده اند. قالب های فلزی برخلاف قالب های قدیمی که بیشتر از جنس چوب ساخته می شدند، دارای عمر و استحکام بیشتر هستند.این قالب ها با علم روز پیش رفته و هر ساله بر کیفیت آنها اضافه می شود و پس از هر دوره، طرح های جدیدی روانه بازار می شود که معایب طرح های قبلی را برطرف نموده است.

قالب فلزی

قالب فلزی

انواع قالب های فلزی

قالب های فلزی به طور کلی از دو بخش تشکیل می شوند . قالب های استاندارد یا مدولار که اندازه و ابعاد آنها از یک الگوی خاصی تبعیت می کند. الگوی خاصی که مرجع عمل تولید کنندگان است و نمی توانند خارج از آن رفتار کنند. نوع دیگر قالب های فلزی به قالب های خاص یا سفارشی شهرت دارند. این قالب ها چون از الگوی خاصی تبعیت نمی کنند تولید و تهیه آنها ابزار و امکانات خاصی می طلبد که همه تولید کنندگان از آن ها برخوردار نیستند.

  محاسن استفاه از قالب های فلزی

  • قالب  فلزی عمر بالایی دارند و می توان برای مدت متمادی از آنها بهره برد.
  • صرفه اقتصادی این قالب ها در دراز مدت بسیار بیشتر از قالب های چوبی و غیر فلزی است.
  • قالب فلزی در هنگام کار تغییر شکل نمی دهند به همین خاطر بتن حاصله بسیار رضایت بخش است.
  • این قالب ها دارای اتصالات استاندارد و فراوانی هستند و قالب بندی را برای کارگران بسیار آسان کرده اند.

آینده قالب های فلزی

امروزه به خاطر پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی به سختی می توان آینده­ی مشخصی را برای حوزه خاصی از فن آوری متصور بود. این موضوع در مورد قالب های فلزی نیز صادق است. دیروز قالب های نامنظم چوبی مورد استفاده بود و اکنون قالب های فلزی و فردا احتمالا قالب های پلیمری جای قالب های کنونی را خواهد گرفت. حتی اگر جنس قالب های فلزی تغییر نکند شکل و شمایل و اتصالات و نحوه چیدمان آنها به گونه ای ارتقاء می یابد که بتوان با سرعتی هر چه تمام تر یک قالب بندی را به انجام رساند.

 

برای سفارش این محصول با مدیر فروش شرکت تماس بگیرید :

مدیر فروش : مهندس محمدی

همراه : ۰۹۱۰۷۵۷۲۳۳۶

دفتر : ۰۲۵۳۶۵۵۱۱۸۷