واشر کاس

واشر کاس

 واشر کاس قطعه­ای با توان توزیع نیرو

واشر کاس را می توان از جمله قطعات واسطه و اتصالات کمکی در نظر گرفت. این قطعه به خاطر داشتن سطح خمیده می تواند از فشار وارد بر قطعات کاسته و با توزیع نیروی وارد آمده از طرف خمیره بتن از استرسی که به قطعات وارد می شود کم کند. واشر کاس به این دلیل که از اطراف به یک اندازه جمع شده و به شکل یک ظرف کاسه ای درآمده به این نام خوانده می شود.

چه وظایفی می توان بر دوش واشر کاس گذاشت؟

واشر کاس را بیشتر به عنوان یک واشر در اتصالات بتن ریزی می شناسند، اما این قطعه می تواند نقش های موثر تری ایفا کند. شکل انحنای ایجاد شده در واشر کاس به این قطعه امکان می دهد تا نیروی اعمال شده از طرف خمیره بتن را در سطح بیشتری تقسیم کند.

این موضوع سبب می شود که که فشار کمتری به اتصالات قالب ها بتن بیاید و از کج و معوج شدن آنها جلوگیری شود. از طرفی لهیدگی موضوعی در این قطعه نیز به خاطر این انحنا به حداقل می رسد.

واشر کاس

واشر کاس

مزایای استفاده از واشر کاس

از مزایای واشر کاس می توان به مواردی از جمله، توزیع نیروهای غیر ثابت از طرف بتن، جلوگیری از لهیدگی موضوعی در واشر کاس و قطعات مرتبط به آن، کم هزینه بوده و مقاومت بالای آن هنگام وارد آمدن فشار بالا، قابلیت تحمل فشار بیشتر هنگام محکم کردن مهره خروسکی در صورت نیاز اشاره کرد.

ضرورت استفاده از واشر کاس

این قطعه به خاطر اینکه از یک قطعه فلزی یکپارچه بدست آمده بسیار ارزان تر از ساید واشر های میانجی است. این قطعه تحت عنوان واشر پشت بند سولجر نیز شناخته میشود.

به همین خاطر استفاده از آن هنگامی که قرار است از سولجرها استفاده شود تقریبا ضروری است. کیفیت و مقاومت بالای واشر کاس، باعث شده که استفاده از آن در قالب بندی بتن کاملا روتین و رایج گردد.

 

برای سفارش این محصول با مدیر فروش شرکت تماس بگیرید :

مدیر فروش : مهندس محمدی

همراه : ۰۹۱۰۷۵۷۲۳۳۶

دفتر : ۰۲۵۳۶۵۵۱۱۸۷