پیچ و مهره تنظیم جک

 جک فلزی دارای کاربردهای فراوانی در صنعت قالب بندی است و یکی از محاسن آن را مجزا بودن آن می توان قلمداد کرد. این جک ها قابل تنظیم هستند و گستره ریگلاژ آنها به نسبت طولشان بسیار بالاست.

جک فلزی بیشتر در هنگام قالب ریزی در سقف ساختمان ها یا سازه های کم ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعات دارای چند نوع هستند که از آن جمله می توان به جک ها صلیبی یا T شکل و همین طور جک یو شکل اشاره کرد.

نحوه به کاربردن جک فلزی

جک های فلزی را می توان در جاهای متفاوتی مورد استفاده قرار داد. نحوه کاربرد آنها بسار ساده است. تنها کافی است که پس از آماده کرد قالب ها و تیر های سقفی، دو بخش جک را در هم فرو کرده و در زیر تیرها قرار دهیم.

به جهت آنکه بخش داخلی جک در بخش بیرونی آن ثابت شود از یک پین میله ای استفاده می شود. وجود پیچ و مهره در قسمت انتهایی جک خارجی سبب شده تا فاصله های اندک بین سرجک تا سقف برطرف شده و جک ها در جای خود ثابت و محکم شوند.

  انواع جک های فلزی

جک های فلزی دارای دو نوع رایج هستند که تحت عنوان جک T شکل و جک U شکل شناخته می شود. جک های تی شکل کاربرد بیشتری در ایران دارند به همین خاطر تولید این جک در کشور ما بیشتر است.

جک یو شکل به عنوان جک عراقی شناخته شده ،چون پیمانکاران این کشور به این جک رغبت بیشتری نشان می دهند. جک تی شکل به خاطر داشتن شانه بارگیری طویل تر، می تواند تیرها یا حامل های بیشتری را بر دوش بگیرد.

آیا خرید جک فلزی ضروری است؟

جک فلزی در هر مکانی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد کاملا منطقی و موثر است. جایگزین کردن این جک با دیگر انوع جک، در سازه های کم ارتفاع یا سقف های ساختمانه عاقلانه نیست.

در بعضی از نقاط کشور هنوز جک های چوبی استفاده می شود که این کار از لحاظ فنی اشتباه است. تیرهای عمودی یا جک های چوبی به خاطر داشتن انطعاف زیاد، باعث ایجاد انحنا در سقف شده و کار بتن ریزی را با اشکال مواجه می سازد.

 

برای سفارش این محصول با مدیر فروش شرکت تماس بگیرید :

مدیر فروش : مهندس محمدی

همراه : ۰۹۱۰۷۵۷۲۳۳۶

دفتر : ۰۲۵۳۶۵۵۱۱۸۷